вверх  обратно

Срджан Радулович: "Я очень доволен ростом уровня чемпионата Украины"

2.01.2022

Головний тренер національної жіночої збірної України Серджан Радулович в інтерв’ю пресслужбі ФБУ підбив підсумки 2021 року.

- Говорячи про підсумки роки, неможна не згадати кінець відбору на Євробаскет-2021, куди ми зрештою не потрапили. Як ви оцінюєте перші два матчі року для збірної України?

- Якщо згадувати кінець минулого відбору, то тоді на формування команди вплинув коронавірус. Ми не могли розраховувати на сім гравців основного складу. Довелося грати тими гравцями, які раніше не могли розраховувати навіть на потрапляння до розширеного списку.

Ми все одно дуже добре зіграли, я був задоволений результатом, але, на жаль, різниця м'ячів не дозволила нам потрапити до Євробаскету. Хоча я вважаю, що за якістю гри та гравцями ми заслуговували бути на чемпіонаті Європи.

- Євробаскет пройшов без України, але ви, напевно, слідкували за ним. Хто сподобався найбільше?

- Збірні Бельгії, Сербії, Франції показали баскетбол найвищого рівня. Мені сподобалася гра Сербії і за грою у захисті, і за командною взаємодією.

- Краща гра збірної в цьому році – переможна домашня з Фрацією. Чи баскетболістки виконали всі настанови тренерського штабу?

- Так, все вдалося. Все, що планували, у нас вийшло. Дуже складна гра. Завданням було зіграти як команда, побудувати гру довкола Аліни, стежити за темпом гри. Я задоволений тим, як дівчата зіграли і в захисті, і в обороні. Випадково нічого не трапляється, це робота на тренуваннях.

- Буквально за кілька днів була непроста гра з Фінляндією. Важко було нагаштувати гравчинь на той матч?

- З Фінляндією було складно, бо гра йшла через кілька днів після виснажливого матчу проти Франції. Можу сказати лише "браво" команді. Може, все виглядало не так яскраво, але дівчата видали відмінну гру, зіграли на максимумі.

- Двома перемогами збірна України подала серйозну заявку на Євробаскет-2023. Яка з ігор, що залишились, буде більш важливою – виїздна з Францією чи матчі і Литвою?

- Кожна гра важлива. Ми ще далеко від нашої мети, щоб розслаблятися і думати, що все зроблено. Потрібно йти крок за кроком і грати так, як ми це зробили проти Франції та Фінляндії. Якщо так буде, то впевнений, що все буде гаразд. Але ми не можемо собі дозволити розслабитись.

- Минулий відбір ми грали оновленую збірною, тепер у листопаді у нас був сплав молодості та досвіду. Як надалі плануєте формувати склад збірної?

- Я вже казав, що у минулому відборі ми зіткнулися з проблемою пандемії і потрібно було приймати рішення та робити команду з тих, хто був готовий приїхати. Я вирішив зробити команду з молодих гравчинь, провести зміну поколінь.

Наразі була можливість викликати в команду найсильніших. Як формуватиметься склад у наступному листопаді? Дивитимемося, хто буде доступний, бо це життя. Але є принцип, що переможний склад не змінюють. Насправді зараз дуже рано говорити. Слідкуватимемо за гравцями. Я радий, що рівень чемпіонату України піднімається до рівня сильніших європейських першостей. А якщо зростає рівень внутрішньої першості, то зростають і гравці, а це добре для збірної.

- Наступна гра збірної України – у листопаді. Чи плануєте збиратись до цього?

- Вважаю, що влітку потрібно зробити збір, подивитися нових гравців, можливо провести контрольний матч. Мені б цього хотілось.

- Гравчині команди відмічали чудову атмосферу. А як вам працювалось з командою?

- Це було велике задоволення працювати з командою. Дуже гарна атмосфера була на тренуваннях, і це вдалося перенести на гру. Я отримую задоволення працювати з цими гравцями та пишаюсь бути тренером цієї національної команди.

- Після "баблів" збірна зіграла при рідних вболівальників. Як вам підтримка?

- Завжди це велика допомога. І я хочу звернутися до вболівальників на майбутнє – приходьте та підтримуйте команду, це національна команда, ми боремося всі разом за спільний успіх. Було складно грати в "баблах", це теж впливало на результат, тому що ми втрачали перевагу рідного майданчика.

- Останніми днями Олеся Малашенко відправилась до Франції, а Вероніка Любінець до Польщі. Як тренер збірної вважаєте це плюсом для національної команди чи мінусом.

- Це для мене як мінус. Я не розумію, чому приймаються такі рішення, тому що федерація все робить, щоби підняти рівень чемпіонату, умови та рівень баскетболу у нас як у Європі. І я не розумію, чому гравці їдуть за кордон, коли є можливість розвиватись вдома. Але це їхні особисті рішення. Я можу їм побажати лише удачі.

- Як вам гра в цьому сезоні капітана та лідера збірної Аліни Ягупової?

- Аліна за збірну дала максимум. Вона в прямому сенсі капітан команди і багато в чому завдяки їй ми досягли результату у матчах із Францією та Фінляндією. Інші дівчата підлаштувалися під гру Аліни і я дуже вдячний їй, що вона зіграла на такому рівні.

За клуб вона виступає теж на хорошому рівні, але гадаю, там ще достатньо резерву, який тренери можуть використати. Вона може у команді грати набагато краще.

- Ви на початку сезону очолили Будівельник. Наскільки до цього часу вдалось поставити команді своє бачення гри?

- Це дуже складно по ходу сезона змінювати команду. Але це тренерська робота і будь-який тренер до цього має бути готовим. Я провів три роки у Чайці і за цей час ми двічі брали медалі у Кубку України, були бронзовими призерами чемпіонату. Минулого сезону у регулярному чемпіонаті були третіми, але ми з Олександрою Радулович захворіли на коронавірус і не встигли допомогти команді виграти ще одні медалі. Я впевнений, що ми були б у призах минулого сезону.

Я радий, що приїхав до Будівельника. Час покаже, чого ми тут досягнемо. Спочатку було складно поставити свою систему в обороні та атаці. Гравці повинні підлаштовуватись і було б добре провести передсезонну підготовку. Але поки я задоволений усім, у нас є величезний запас і ми гратимемо все краще наприкінці чемпіонату.

- Які цілі стоять перед командою?

 - Є мета видати максимум на наступну гру, і в кожній наступній грі ми прагнемо перемоги.

- Один з внутрішніх конкурентів – Прометей – успішно грає у Єврокубку. Це для вас не стало несподіванкою?

- Несподіванкою не можу це назвати. Вони добре грають і заслуговують на той результат, якого досягли. Сподіваюся, вони якнайдалі пройдуть у єврокубках. Це добре для українського баскетболу.

- Чого хотілось би побажати у новому році собі та любителям баскетболу?

- Здоров'я. Для всіх здоров'я. Живемо у непростий час пандемії. Якщо буде здоров'я, то решту ми досягнемо. Вболівальникам окрім здоров'я бажаю отримувати задоволення від баскетболу, а собі ще б побажав виходу збірної України на Євробаскет та гарних результатів Будівельника.

Источник: ФБУ

Добавил: BrickFreak
0
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.