НОВОСТИ
Правительство повысит заработную плату тренерам-преподавателям спортивных школ
12.07.2017На засіданні Уряду 12 липня ухвалено постанову "Про внесення змін до розділу VI додатка 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298" щодо підвищення заробітної платні фахівцям у сфері фізичної культури та спорту, зокрема тренерам–викладачам спортивних шкіл.
Ініціатором цих життєво необхідних для розвитку дитячого і масового спорту змін була Федерація баскетболу України. Що стоїть за сухими формулюваннями і що це може означати для дитячих тренерів, без роботи яких годі сподіватися на розвинену, здорову націю пояснює генеральний секретар Федерації баскетболу України Володимир Драбіковський.
- Питання роботи спортивних секцій і дитячого спорту загалом є одним із пріоритетів роботи нашої Федерації. Ще у квітні поточного року ФБУ здійснила моніторинг роботи баскетбольних відділень дитячо-юнацьких спортивних шкіл м. Києва. Наша мета була простою: сприяти розвитку баскетболу на базовому рівні, адже саме там у дитячих спортивних школах закладається основа здорової нації і майбутні досягнення.
Під час моніторингу було виявлено проблему низького рівня заробітної плати тренерів-викладачів, які продовжували отримувати мінімальну платню. Говорити про мотивацію у таких умовах не доводиться. Адже люди, які щодня працюють з нашими дітьми мають отримувати гідну оплату своєї праці.
Минулого року було внесено зміни, у наслідок яких відбулось підняття оплати праці вчителів у школах в тому числі і викладачів фізкультури. Крок важливий і необхідний. Завдяки цьому рішенню мінімальна заробітна плата вчителя у загальноосвітній школі з 1 січня 2017 становить близько 5200 грн.
В той же час, тренер-викладач, який є учасником навчально-тренувальної роботи та навчально-виховної роботи і також працює з цими ж дітьми, несе відповідальність за життя та здоров’я учнів, отримує мінімальну заробітну плату, яка дорівнює зарплатні прибиральниць у школах.
Давайте не будемо забувати, що у тренера-викладача тижневе навантаження 24 години на тиждень, в той час як у вчителя фізвиховання 18 годин, при тому що тренери часто працюють у вихідні та у святкові дні, організовують та проводять турніри та інші змагання, які необхідні для дітей, адже саме завдяки цьому прищеплюється інтерес до спорту, бажання школярів вести здоровий спосіб життя.
Очевидно, що у такій ситуації відбувається втрата престижності професії тренера-викладача. Молоді спеціалісти на роботу за фахом не влаштовуються, фахівці середнього віку звільняються, а більшість працюючих – це тренери пенсійного віку.
Це відбувається в умовах складної економіко-політичної ситуації в Державі, коли дуже важливо розвивати спорт – основу державної політики, яка сприяє збереженню і зміцненню здоров’я, розвитку фізичних та інтелектуальних здібностей юнаків, патріотичному вихованню.
Для вирішення цієї проблеми президент ФБУ Михайло Бродський, маючи великий досвід роботи в сфері регуляторної політики, ініціював перед Кабінетом Міністрів України зміни до законодавства щодо збільшення заробітної плати фахівців у галузі спорту, зокрема, тренерів-викладачів до рівня оплати праці вчителів.
Лист із пропозиціями було оприлюднено на офіційному сайті ФБУ для обговорення спортивною громадськістю та спортивними федераціями.
Віце-прем’єр-міністром України В'ячеславом Кириленком, за результатами розгляду такої ініціативи, було проведено низку нарад з розробки та погодження проекту постанови з профільними міністерствами, на які запрошували і представників нашої федерації. Узгодити цей проект було дуже непросто, зокрема через позицію Міністерства фінансів та Асоціації міст України. Проте завдяки підтримці Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана проект постанови було винесено та прийнято на засіданні Уряду 12 липня.
Ця постанова була довгоочікуваною, адже з 1 вересня цього року близько 15 000 фахівців у сфері спорту, а це переважно дитячі тренери, отримають необхідне підвищення заробітної платні.
Як вважає президент ФБУ Михайло Бродський – це лише перший крок, адже навіть це підвищення не є достатньою винагородою за важку працю дитячих тренерів, від якісної роботи яких залежить гармонійний фізичний розвиток і здоров’я наших дітей. Здорові діти – це здорова нація та сильна Держава. Саме тому ФБУ і надалі робитиме усе можливе для підтримки дитячого спорту і фахівців у сфері фізичного виховання.
Щиро вдячні за активну підтримку ініціатив Федерації баскетболу України та прискорення прийняття постанови КМУ Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, Віце-прем’єр-міністру України В’ячеславу Кириленку та Міністру молоді та спорту Ігорю Жданову.
Источник: ФБУ
По теме:
Популярные теги
-
20
-
4
-
1
-
7
-
3
-
8
-
153
-
4
-
4
-
1