Сборные Украины U-17 успешно выступили на ЧЕ 3х3: у мужской команды серебро, девушки — в шаге от медалей

20.09.2021

Збірні України вдало виступили на чемпіонаті Європи U-17 з баскетболу 3х3, що проходив у португальському Лісабоні 17-19 вересня.

Наша країна стала єдиною, що була представлена у півфіналі змагань жіночою та чоловічою командами. В результаті турнір, видався вдалим для збірної України. Наша національна команда стала єдиною на турнірі, якій вдалося пройти до півфіналу як хлопці стали срібними призерами чемпіонату Європи, а дівчата зупинились за крок від нагород, посівши четверте місце.

Наша чоловіча команда виступила на ЧЄ наступним складом:
Ростислав Кабанов (перший тренер – Володимир Понько)
Владислав Семерич (перший тренер – Іван Кравець)
Марк Чорногрицький (перша тренерка – Тетяна  Чорногрицька)
Олександр Орєшин (перший тренер – Володимир Понько)
Тренер – Володимир Журжій

Хлопці провели на турнірі п`ять поєдинків, у яких здобула чотири перемоги. На груповій стадії наша збірна здолала потужних суперників з Сербії (18:15) та Росії (21:9), далі в яскравому матчі завдали поразки бронзовим призерам чемпіонату світу U-18 з Білорусі (18:17), взявши реванш за поразку на тому ЧМ у четвертьфіналі. Переможним для збірної України став прорив під кільце Чорногрицького.

У півфіналі українці здолали Угорщину (14:12) і там теж не обійшлось без драми. Вже після завершення основних десяти хвилин угорці мали шанс зрівняти рахунок, але не змогли реалізувати два штрафних кидки.

У фіналі наші хлопці, нажаль, не втримали перевагу над Словенією. Українці впевнено та агресивно розпочали матч, мали чотири очки запасу за підсумками двох ігрових хвилин, але на другу половину зустрічі українцям сил забракло. Суперник додав агресії, переломив хід гри та виграв 19:14.

Відтак наша чоловіча команда виборола срібні медалі чемпіонату Європи.

дата стадія
17 вересня 2021 Група A  Україна (11) 18 - 15 Сербія (12)
17 вересня 2021 Група A  Росія (1) 9 - 21 Україна (11)
19 вересня 2021 1/4 фіналу  Україна (11) 18 - 17 Білорусь (3)
19 вересня 2021 1/2 фіналу  Україна (11) 14 - 12 Угорщина (10)
19 вересня 2021 Фінал  Україна (11) 14 - 19 Словенія (7)

Найрезультативнішим у складі нашої команди став Марк Чорногрицький, на рахунку якого 27 очок. У Ростислава Кабанова 25 набраних очок і місце в символічній збірній чемпіонату Європи. Владислав Семерич набрав 21 очко, а Олександр Орєшин має 12 очок в активі.

Жіноча збірна України також зіграла п`ять матчів, але виграла з них лише два. Втім, цього вистачило, щоб до останнього боротись за медалі.

Команда зіграла на ЧЄ наступним складом
Олександра Семенчук (перші тренерки – Ірина Нагорна, Лариса Єщенко)
Катерина Чикаодірі Діке (перші тренерки – Ірина Нагорна, Лариса Єщенко)
Каріна Панчук (перша тренерка – Ірина Бикова)
Анастасія Венжик (перша тренерка – Катерина Побережна)
Тренер – Денис Спиридонов.

В групі українки перемогли Австрію (16:6) та мінімально поступилися росіянкам (15:16), посівши друге місце в групі.

У чвертьфіналі дівчата у непростому поєдинку переграли збірну Нідерландів (13:9), але далі на стадії півфіналу поступились 4:12 збірній Німеччини. Суперниці з початку поєдинку нав`язали свою гру, збільшуючи перевагу. Після чотирьох хвилин ігрового часу німкені вже мали шість очок запасу.

Натомість українки ніяк не могли протиснути щільний захист суперниць. Відтак збірна Німеччини довела зустріч до перемоги.

У бронзовому фіналі наші дівчата поступилися збірній Білорусі (10:14), посівши на Євробаскеті четверте місце.

Українки надто багато сил віддали в попередніх матчах, але намагалися не відпускати надто далеко Білорусь. Втім, сил на вирішальний ривок не знайшлось. Однак, все одно дівчата виступили достойно і заслуговують теплих слів за свій виступ на турнірі.