Мужская первая лига. Обзор матчей 4-го тура

25.01.2011
В суботу, 22 січня, та в неділю, 23 січня, відбулося чотири матчі четвертого туру Першої ліги (Центр).

БК «Кіровоград» двічі поступився КПУ – з рахунком 70:83 та 62:75 відповідно.

БК «Кіровоград» – КПУ 70:83 (11:24, 20:15, 18:28, 21:16)
БК «Кіровоград»: Лучко (2 очка), Васецький, Войц (2), Заруба, Колечкін, Бабенко (18), Усаченко (16), Мутель (2), Ткаченко (28).
КПУ: Федоров (5), Тузиглу (20), Іванченко (4), Пелех (10), Кіщак (15), Петрук, Липовцев (17), Суський (4), Вікторов (3).

До звітного матчу кіровоградська баскетбольна команда підійшла без жодної перемоги, зазнавши в попередніх шести матчах шести поразок. Забігаючи наперед зазначимо, що і у звітній грі кіровоградцям не вдалося здобути перемогу. Клас запорізької команди виявився вищим. З перших хвилин вдалі проходи Кіщака та Тузиглу забезпечили шестиочкову перевагу гостям. В подальшому в першій чверті матчу гості довели свою перевагу до 13-ти очок – 24:11.

Такий перебіг подій на баскетбольному майданчику вимагав змістовних дій від господарів: у другій чверті, насамперед, завдяки влучним кидкам Євгена Ткаченка та Андрій Бабенка вони змогли нав’язати боротьбу супернику та навіть виграти чверть – 20:15.

Втім, на старті другої половини матчу гості додали у швидкості та збільшили перевагу в рахунку до +10: лише Євген Ткаченко може занести собі в актив третю чверть, набравши в цій десятихвилинці 12 очок. Останню чверть гості дограли на класі, втримавши без проблем свою перевагу в рахунку й заслужено святкували перемогу. Гра ж БК «Кіровоград» була побудована лише на атакуючих діях Євгена Ткаченка, Ігоря Усаченка та граючого головного тренера Андрія Бабенка (всі 40 хвилин ігрового часу матчу провів на баскетбольного майданчику): в підсумку вони набрали відповідно 28, 16 та 18 очок.

БК «Кіровоград» – КПУ 62:75 (23:27, 4:13, 16:14, 19:21)
БК «Кіровоград»: Лучко (13 очок), Васецький (3), Войц, Заруба (4), Колечкін (2), Бабенко (7), Мутель (2), Ткаченко (26), Бобров (5)
КПУ: Федоров (2), Тузиглу (4), Іванченко (17), Пелех (4), Петрук (4), Липовцев (25), Суський (2), Наметченко (14), Вікторов (5).

БК «Кіровоград» і в другому матчі протистояння з запорізьким «КПУ» не зміг нічого протиставити грі суперника, котрий без над зусиль, на класі святкував перемогу. У стартовій чверті обидві команди зіграли результативно: господарям вдалося відстати в рахунку ненабагато – лише на чотири очка. Але в наступній чверті перші 5 хвилин обидва суперники грішили неточними кидками, а під кінець першої половини зустрічі гості додали в активності й чітко зіграли в обороні, дозволивши кіровоградцям за чверть набрати чотири очка (це, наразі, одна з найгірших чвертей у виконанні «Кіровограда» в домашніх матчах – у матчі другого туру з КДЮСШ «Азовмаш» в останній чверті кіровоградці набрали 5 очок).
У другій половині матчу гості особливо не старалися довести рахунок до розгромного, а підопічні Андрія Бабенка не спробувати вирвати перемогу. В атаці господарям не вистачало Ігоря Усаченка, а одних старань Євгена Ткаченка (як і в попередньому матчі, Євген із 26-ма очками – найрезультативніший гравець матчу) було замало – «один в полі не воїн». От і маємо чергову поразку БК «Кіровоград» – вісім поразок у восьми матчах.

«Черкаські Мавпи-2» обмінялися перемогами з КДЮСШ «Азовмаш» – 76:81 та 92:68.

«Черкаські Мавпи-2» – КДЮСШ «Азовмаш» 76:81 (18:24, 16:18, 25:20, 17:19)
«Черкаські Мавпи-2»: Рудаков (15 очок + 11 підбирань + 8 передач + 4 перехоплення), Нікітін (15), Краснік (12 + 3 підбирання + 3 передачі), Треніхін (10 + 6 підбирань + 2 перехоплення + 2 блок-шоти), Глущенко (10), Гончаренко (8), Ворона (3).
«Черкаські Мавпи-2» – КДЮСШ «Азовмаш» 92:68 (17:14, 33:15, 16:14, 26:25)

«Черкаські Мавпи-2»: Краснік (22 очка + 6 передач + 3 підбирання), Треніхін (17 + 14 підбирань), Гончаренко (11 + 9 підбирань), Глущенко (10 + 3 підбирання + 7 передач), Рунцо (8 + 4 підбирання), Рудаков (7 + 7 підбирань), Тимофеєв (6).

Микола Неухацький, головний тренер БК «Черкаські Мавпи-2»
«Фактично з цією ж командою ми зустрічалися кілька днів тому в Києві на Юнацькій баскетбольній лізі серед юнаків 1994-го р.н. І на тому турнірі, і тут, у Черкасах, мої гравці зрозуміли, що без захисту результат не здобудеш. Ми знову зіграли з маріупольцями – 1:1. Причому, в першому матчі ми слабко виглядали в захисті та біля щитів, сьогодні ж зуміли реваншуватися. До того ж, ця гра сподобалась і самим гравцям, і мені як тренеру. Вже зараз ми забуваємо про «Азовмаш» і готуємося до наступного суперника. 5-6-го лютого на нас чекає непростий виїзд до Севастополя, де ми зіграємо проти лідерів групи – місцевих «Муссонів».

Матчі СФГУ «Інваспорт» – СК «Муссон» відбудуться 29 та 30 січня.