НОВОСТИ
Евгений Мурзин прошел стажировку в лагере "Сан-Антонио"
4.10.2017Головний тренер національної чоловічої збірної України Євген Мурзін розповів про тижневе перебування у тренувальному таборі клубу НБА «Sun Antonio Spurs». Пропозицію пройти стажування він отримав від головного тренера збірної Італії Етторе Мессіни під час виступу на Чемпіонаті Європи.
- Як виникла можливість відвідати тренувальний табір «Sun Antonio Spurs»?
- У Сан-Антоніо я був не один. Окрім мене були ще тренери, 15-20 фахівців, серед них і тренер збірної Канади. Було дуже багато молодих тренерів, були і тренери більш досвічені, і тренери з НБА. Тобто це нормальна практика, у багатьох клубах НБА так роблять. Я відвідував тренування, багато спілкувався з Мессіною на баскетбольні теми.
- Які враження від організації тренувального процесу?
- Він допоміг мені з інформацією, у мене є відеоматеріали тренувань. Я вів конспекти, обговорювали багато питань. Було дуже цікаво, пізнавально з усіх точок зору. Мав можливість порівняти з нашою підготовкою та організацією. Порівняння, мушу зізнатися, не на нашу користь.
- Організацію процесу в американців багато хто бере за приклад.
- На чемпіонаті Європи, ви бачили, чимало тренерів збірних мали досвід роботи в НБА. Візьмемо нашу групу – збірна Німеччини, тренер Крис Флемінг, Італії – Мессіна, далі у плей-оф – Словенії Ігор Кокошков працює в Юті Джаз. Було цікаво подивитися, порівняти – дуже професійно працюють. Організація тренувального процесу, умови для тренувань.
- Що Вас здивувало – теплі зали у Техасі?
- І теплі зали також. Тренування відбувалося на двох розташованих поруч майданчиках. Команда розбита на групи. З кожною з них працюють шість чи сім асистентів. Під час двогодинного тренування лише дві короткі перерви попити води. Контроль часу жорсткий. Висить часове табло – усе йде по хвилинах, усе розписане. Перед кожним тренуванням – план на тренування, його роздають кожному тренеру, що перебуває у залі. Ми прийшли, спостерігаємо за тренуванням – і нам теж видали плани тренування. Тренування завершується, Грег Поповіч попросив підійти усіх тренерів, провів тренерський семінар, мовляв запитуйте, задавайте питання – ми зайшли до кімнати, де у нас проходять обговорення, був присутній увесь тренерський штаб Поповіча, були питання щодо навантажень, щодо тактики, щодо техніки, щодо організації. Я не очікував - так просто було спілкуватися з такими фаховими людьми. Жодного натяку на зверхність. Я у захваті, відверто кажучи. Дивишся по ТБ, думаєш, до них і підійти не можна. А насправді тренування завершується, усі асистенти головного тренера йдуть до тренерів, відбувається обговорення побаченого, обмін думками, діалог, люди готові ділитися будь-якою інформацією?
- Встигли відчути тамтешній рівень популярності баскетболу?
- Ну, скажімо, у Сан-Антоніо є вулиця «Sun Antonio Spurs», сідаєш у таксі, кажеш: мені на першу лінію Sun Antonio Spurs, і безпомилково прибуваєш до їхньої зали. Команда вирішила провести відкрите тренування в ігровому залі, бо тренування відбуваються в іншому. І ось вирішили провести захід, відкритий для глядачів, у залі, де проводять матчі НБА. Народу зібралося сім тисяч, усі кафе, ресторани, клубний магазин атрибутики відкриті, за літо люди скучили за баскетболом. Майка Паркера у магазині коштує 150 доларів, і люди купляють, як гарячі пиріжки. Заходить тренер у зал, усі трибуни встають, оплесками його зустрічають. Жодного негативу, усі доброзичливі, посміхаються. У нас більше стурбованих облич, а там – ні. Усе впорядковано, розписано на багато років наперед, люди ходять, насолоджуються баскетболом з року в рік.
- Отже, тепер Ваш тренерський доробок став багатшим?
- Тепер цю інформацію треба спробувати прив’язати до наших умов, реалій. Це дійсно була дуже цікава поїздка і я щиро вдячний Федерації Баскетболу України, що мене так оперативно, після чемпіонату Європи, відправили до США. До останнього вагався – чи вдасться поїхати, чи ні? Сподіваюся, що це не останнє відрядження. Я розмовляв з Мессіною, він запропонував поїхати ще до європейських провідних команд, запропонував своє сприяння – це і Ференбахче, і команди з Греції Панатінаїкос і Олімпіакос. Сподіваюся, ця розмова матиме продовження і у мене ще з’явиться нагода з’їздити до клубу Євроліги.
- Можливо це допоможе Вам готувати команду у новому форматі проведення кваліфікації на чемпіонат світу?
- Складний формат. До того ж, як я розумію, у нас буде тільки три дні на підготовку, навіть не три, а два з половиною, чи навіть два. Вікно виділяють на сім днів. Перша гра у нас 23-го листопада. Команда розпочне підготовку 20-го листопада. 20-го проведемо два тренування, 21-го ще два, 22-го вже треба летіти до Швеції на гру. 23 граємо, 24-го повертаємося, один день на підготовку до матчу з Туреччиною і 27-го усі роз’їзджаються. Вважаю, графік дуже напружений, непросто буде за такий короткий період підготуватися і побудувати тренувальний процес. Завдання поставлене – треба виходити з групи, перемагати на виїзді Швецію, потім вдома Туреччину.
- Такий формат дає перевагу майстрам, які з пів-слова мають розуміти тренера, не треба їх вчити два місяці тактичним схемам.
- Так. Ще рано говорити про конкретних кандидатів – розпочнеться сезон, будемо слідкувати за хлопцями, хто в якій формі, хто має достатньо ігрового часу, хто гідний бути у складі збірної України.
Источник: ФБУ
По теме:
Популярные теги
-
6
-
17
-
1
-
1
-
138
-
7
-
1
-
1
-
5
-
6