вверх  обратно

Сергей Смитюх: "У нас нет своего зала и мы вынуждены арендовать помещение в школах"

2.06.2017

Сергій Смітюх – тренер з баскетболу з 20-літнім стажем. Тривалий час він був головним тренером баскетбольної команди «Волиньбаскет». Зараз баскетбольної майстерності навчає вихованців Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи №1(КДЮСШ) та є президентом ГО «БК «Волиньбаскет».

Сергій Смітюх розповів про перспективи розвитку баскетболу на Волині та досягнення юних гравців".

– Сергію Сергійовичу, наскільки популярним серед дітей є баскетбол в області?


– Загалом в нас займається більше 100 дітей, яким цікавий баскетбол. Проблема в тому, що немає де тренуватися, оскільки свого залу КДЮСШ немає. Мусимо в школах орендувати приміщення. Відповідно в себе не можемо проводити змагання, а, щоб поїхати кудись не вистачає коштів. Але, якщо запитати в дітей будь-якого віку, чи хочуть вони грати у «Волиньбаскеті» – відповідь буде однозначно позитивна.

– Цього року дитяча команда «КДЮСШ – Волиньбаскет’03» взяла участь Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі. Як оцінюєте виступ?

– Команда відіграла 5 турів. Ми потрапили в сильну групу – дві київські команди і рівненська.


Вони зі спортивної школи олімпійського резерву(ОФДЮШОР), де на порядок якісніша підготовка. В принципі, як показав результат – з такими командами ми можемо конкурувати. Наші діти мало беруть участь в змаганнях, а тому трохи «не обіграні». Хочу подякувати Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», завдяки якому юнаки 2003 року народження змогли взяти участь у Всеукраїнській лізі з баскетболу та прийняти один з турів чемпіонату в Луцьку. Емоції у дітей після кожних змагань неймовірні, настрій драйвовий… В турнірах діти набираються досвіду. Майстерності. Бо якщо тільки тренуватися і «варитися в своєму соці», то не слід розраховувати на гарний результат. Ще один плюс – у дітей виробляється самостійність.

– Лише одна команда стала учасником чемпіонату?


– До нового року їздили двома командами. Довелося одну зняти, бо немає коштів. Хоча звісно хотілося б, дограти сезон. Ми грали з юнаками 2003 і 2004 років народження. У групах 2003 року грає 27 команд, в 2004 – 30. Це свідчить про те, що баскетбол – популярний вид спорту в Україні. Тому не можна все перекласти на батьків і меценатів, потрібна і підтримка на державному рівні.

– Що потрібно для того, аби підняти рівень спорту в Україні?


– Насамперед – такий законопроект, який сприяв би меценатам. За кордоном меценати зацікавлені підтримувати спорт. Вони за це отримують серйозні дивіденди. Потрібно докласти всіх зусиль, щоб спорт розвивався і в нашій країні. До прикладу, в маленьких польських селах школи будуються з такими залами, що й у Луцьку таких нема. Кілька років тому ми їздили з дітьми в Люблін. Вони грали в залі на 5 тисяч глядачів.

– Зараз великої популярності набуває баскетбол 3 на 3. Розкажіть про цей вид спорту та його перспективи?


– Це дуже перспективний напрямок. 3 на 3 – аматорський баскетбол, оскільки ні клубів, ні команд професійних немає. Разом з тим, на сьогодні це дуже масовий вид спорту. Хоча й тут є своя специфіка. Він більше підходить для гравців, які добре підготовлені технічно. Баскетбол 5 на 5 складніший тим, що тут багато ігрових схем. Гравець дуже швидко повинен зорієнтуватися. В класичному баскетболі він не може показати весь свій потенціал. А 3 на 3 – це менший простір і, відповідно, менше фізичне навантаження. Гра триває 10 хвилин. Як правило в командах 4 гравці: 3 грає, 1 – на заміні. В нашій країні дуже багато потужних змагань з цього виду спорту. Україна в баскетболі формату 3 на 3 має серйозний рейтинг – наші дівчата віце-чемпіони світу.

– Для вас спорт – це…


– Це здорові діти, здорова нація, обличчя міста, області. Потрібно підвищувати рівень спорту, підтримувати людей, які досягли певного рівня і допомагати їм. В спорті головне вчасно витягнути щасливий квиток. Буває так, що дійсно талановиті діти опускають шанс заявити про себе. Якщо в житті втрачене можна повернути, то в спорті час летить дуже швидко. В спортсменів закладено: якщо ти вийшов на поле, то мусиш вигравати. Ми ж в свою чергу повинні виховувати лише переможців.

Источник: volynnews.com

Добавил: aks700
7
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.