вверх  обратно

Как легионеры "Черкаських Мавп" становятся украинцами

18.08.2011

П ять іноземців гратимуть за „Черкаські Мавпи” в Суперлізі цього сезону. Баскетболісти з балканських країн, канадієць із американцем добровільно приїхали до нас без райдеру, а на умовах, запропонованих клубом. Керівництво стверждує, що, окрім спортивної майстерності, чи не найголовніший чинник у доборі легіонерів – людяність гравців та бажання дізнатися про Україну більше.

Програма мінімум: черкаські умови

Той факт, що півкоманди – це легіонери, не заважає клубові називатися „Черкаськими Мавпами”. Та й головний тренер Володимир Холопов теж не черкащанин. „Це нормальне явище, це бізнес. До появи команди „ЧМ” тут навіть традицій баскетбольних не було. А беремо іноземців, бо бракує кваліфікованих українських спортсменів. Для команди це лише плюс: покращиться якість гри, це підвищить зацікавленість глядачів гравцями, відповідно, трибуни зберуть більше людей. За легіонерами цікаво спостерігати. Байдуже з якої країни гравець, головне його – майстерність”, – пояснює головний тренер Володимир Холопов .
 
Мільян Пуповіч: знає український баскетбол, хороша гра під кільцем
Мільян Пуповіч: знає український баскетбол, хороша гра під кільцем
Серб і теперішній центровий гравець „Черкаських Мавп” Мільян Пуповіч вже вдруге приміряє звання легіонера. Позаторік він успішно відіграв сезон із „Черкаськими мавпами”. Зізнається, повернувся до України із величезним задоволенням, незважаючи на те, що минулий сезон відіграв у європейській Бельгії. Жити настільки красиво, як у Європі, тут він не зможе, втім, зовсім цим не переймається.
 
„Райдера ніякого не готував для України. Тут я на рівні з українцями, як домашній гравець. І команда, і клуб для мене вже рідні. Взагалі я більше часу проводжу на тренуваннях. Головне для мене – щоби ліжко було зручне, виспатися як слід. Нічого такого на зразок автівок, суперквартир не прошу. Такі вимоги я висував, коли був у Бельгії. Там стандарти вищі, ніж у Сербії та в Україні, тому можна говорити про роботу за райдером. Тут працюємо виключно на зарплатню. Інші умови ставить клуб”, – пояснює серб.
 
Цьогоріч він повернувся до „мавп” не з пустими руками, а із черговим гравце-захисником Іваном Божняком, колегою по сербській команді і своїм близьким товаришем, якого запропонував черкаському клубу. Каже, що особливо не готував друга до переїзду: пояснив, що менталітет обох країн дуже подібний, почуваєшся як удома, до того ж борщ смачний.
 
За три місяці добору гравців у команду тренер переглянув не одну сотню баскетболістів. Багато з них відмовилися їхати в Україну: в першу чергу поспішають оформитись у європеські команди. Для Черкас основна проблема – знайти гравця у відповідності ціна-якість. „Не можна набирати будь-кого за прізвищами або за великі гроші. Тут діє конкретна схема гри, в яку повинні вписатися ці гравці. У кожного тренера вона індивідуальна: я відштовхувався від власних уподобань”, – каже головний тренер Володимир Холопов.
 
„Мавпи” свідомо розпочали тренуватися за два місяці до Суперліги, щоби гравці встигли познайомитися і адаптуватися. Найбільш важливою така змога стала для заокеанського форварда/центрового Раяна Райта із Канади та форварда-американця Моріса Олмонда..
 
Раян Райт: атлетичний гравець, робить хороші підбори, боротьба на кільці, посилить передню лінію
Раян Райт: атлетичний гравець, робить хороші підбори, боротьба на кільці, посилить передню лінію
Канадієць Раян Райт минулі сезони відіграв у Туреччині та Китаї, про Україну раніше нічого не знав. Про Черкаси намагався рознюхати через інтернет-карти. „Я думав, Черкаси – це зовсім маленьке місто, в якому нема що робити. А виявляється, все інакше. Ми вже гуляли на пляжі, ходили в ресторани. Бачив у центрі Макдональдз, але ще не заходив. Дуже хочу!” – ділиться першими враженням гравець. Раянові складно дався семигодинний переліт, тому він ще не звик до зміни часу, але вже відіспався і готовий викладатися на тренуваннях.
 
Програма-мінімум для спортивної адаптації баскетболістів – пройти медичне обстеження, рознайомитися із гравцями, щоби розуміти тактику гри колег. Хоч частіше гравці все ж бувають разом на тренуваннях або на прогулянках, кожен із них окремо проживає в орендованій квартирі. Це одно- або двокімнатне житло європейського стандарту з інтернетом, супутником, пральною машиною.
 
„Нині ми відмовилися від авто, раніше мали, але Вища Ліга це не предбачала, тому ми зняли з балансу особистий транспорт. Тепер гравців доставляємо клубним автобусом на матчі, на тренування і додому. У приватному житті будуть користуватися таксі”, – розповідає виконувач обов язків директора клубу Володимир Гриценко .
 
 

«Після літнього затишшя, зриваємо голоси»

Фан Мандр
Фан Мандр
Морально адаптуватися легіонерам до нової культури допомагають спеціальні працівники клубу. Саме вони організовують екскурсії Черкащиною, розповідають про історію та визначні місця. Та й фани говорять, що саме історія місцевості найчастіше цікавить спортсменів із закордону за келихом пива. Ще говорять про баскетбол, закордонний досвід гри, історії із життя у різних країнах. Часто у розмові випливають зовсім неочікувані факти про спортменів: «Наприклад, чорногорець Іван Кольєвіч умів грати на фортепіано, що не зовсім типово для спортсмена. Багато хто з гравців смачно готує, самоучки, але команда часто збирається посмакувати у такого колеги”, – розповідає фан-клубівець Олексій Дубовий під псевдонімом Мандр .
 
Окрім офіційних фан-зустрічей із грацями, де вони танцюють і беруть участь у конкурсах, спортсмени залюбки спілкуються зі звичайними черкащанами в різних черкаських ресторанчиках та пабах елітного рівня. Втім, не гидують перекусити у хорошій компанії де прийдеться.
 
„Коли два роки тому Пуповіч їхав з Черкас, як би це дивно не звучало, ми сиділи у звичайній чебуречній. Це значить, що людина відкрита для спілкування, незалежно від якихось матеріальних умов. Потім погуляли біля фонтану, пофотографувалися, я подарував йому фанатський шарф, який він повіз у Белград”, – згадує уболівальник Мандр.
 
Улюбленець фанатів, Мільян, із легкістю перераховує найвідданіших уболівальників – Мандра, Тайсона і Збіга: „Такі хороші вони. Після ігор гуляємо, п’ємо, їмо, сміємось. Але не довго, звісно, бо спати дуже хочеться. Це найближчі наші друзі тут, після гравців команди”.

 

Добавил: juve7
14
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.