Женская молодежная сборная победила Турцию

12.07.2011

Жіноча молодіжна збірна України здобула важливу з турнірної точки зору перемогу над Туреччиною з рахунком 74-62 (17-23, 14-13, 20-11, 23-15).

Україна: Аліна Ягупова – 21 очко + 7 підбирань + 3 передачі, Олеся Малашенко – 19 очок + 15 підбирань + 4 передачі, Людмила Науменко – 13 очок + 10 підбирань, Ольга Мазніченко – 9 очок + 3 підбирання + 3 передачі, Олена Чистякова – 6 очок + 2 підбирання, Христина Мацко – 6 очок + 2 підбирання.

Напередодні протистояння з турецькою командою головний тренер української збірної Євген Філозоф зауважив: «У грі проти сербок збірна Туреччини мала дуже непоганий вигляд, але поступилася; вони додали в порівнянні із домашнім турніром наприкінці червня, тож матч обіцяє бути запеклим». Досвідчений наставник не помилився – турецькі баскетболістки й справді суттєво покращили свою гру, порівняно з домашнім товариським турніром, під час якого українки впевнено здолали господарок із рахунком 71-56.

Однак цього разу необхідність перемагати будь-якою ціною, схоже, додала суперницям сил. Тож першу десятихвилинку із шестиочковою перевагою виграла саме збірна Туреччини (23-17). Протягом наступних десяти хвилин українки зуміли вирівняти гру – 36-31 на користь турецьких баскетболісток за підсумками першої половини, в якій левову частку очок нашій команді принесли Олеся Малашенко та Аліна Ягупова. Як і в попередніх іграх, чудову гру демонструвала Людмила Науменко, незважаючи на травму, якої вона зазнала в поєдинку з росіянками.

Уже на старті третьої чверті підопічні Євгена Філозофа після кидка Аліни Ягупової скоротили розрив у рахунку до трьох пунктів, а в середині періоду, завдяки влучним пострілам Ольги Мазніченко та Людмили Науменко вийшли вперед – 44-41. Надалі українська збірна, яка виграла десятихвилинку з рахунком 20-11, продовжувала утримувати здобуту перевагу.

Рахунок 47-51 на користь українок, з яким команди підійшли до заключної чверті, залишав шанси обом командам, тож на майданичку розгорнулася запекла боротьба. Суперниці по черзі лідирували, однак, починаючи з середини десятихвилинки, завдяки серії триочкових кидків у виконанні Аліни Ягупової, Олени Чистякової та Людмили Науменко, наша збірна вирвалася вперед – 66-60. До кінця гри підопічні Євгена Філозофа збільшили власну перевагу та здобули перемогу з рахунком 74-62.

У середу, 13 липня, збірна України зіграє з Литвою. Початок матчу о 19:15 за київським часом.