Женская молодежная сборная в напряженной борьбе уступила России

11.07.2011

Жіноча молодіжна збірна України розпочала другий груповий раунд Чемпіонату Європи з поразки, поступившись у напруженій боротьбі команді Росії – 54-61 (15-17, 10-17, 15-10, 14-17).

Провівши дебютну чверть на рівних із більш іменитими росіянками (15-17), протягом наступних десяти хвилин підопічні Євгена Філозофа не зуміли стримати суперниць. Друга чверть була програна повністю – 10-17, і – 25-34 за підсумками першої половини гри.

Але вже на старті другої половини українкам вдався чудовий «камбек». Спершу зусиллями Аліни Ягупової, котра здобула п’ять очок поспіль, і Христини Мацко, в активі якої влучний триочковий, збірна України здійснили міні-ривок, скоротивши відставання до 6-ти пунктів. А Людмила Науменко та Ольга Мазніченко зменшили розрив у рахунку до мінімального – 39-41. Росіянки відповіли дальнім пострілом Анастасії Шилової, що й поставив крапку у третій чверті – 40-44.

Ривок 7-2 у дебюті четвертої десятихвилинки дозволив українкам не лише зрівняти рахунок, а й вийти після триочкового Аліни Ягупової вперед – 47-46. Невдовзі перевага нашої команди, у складі якої варто виокремити не лише Ягупову, а й Христину Мацко, сягнула 3-х пунктів – 53-50. Утім, тайм-аут пішов росіянкам на користь, і Яна Панєвіна з-за дуги відновила рівновагу. На жаль, заключні хвилини минули під диктовку російської збірної, чому, значною мірою, сприяв і п’ятий фол одного з лідерів української команди Олесі Малашенко.

Україна: Аліна Ягупова – 18 очок + 7 підбирань + 4 передачі + 3 перехоплення + 3 блок-шоти, Христина Мацко – 12 очок + 3 підбирання + 2 перехоплення, Людмила Науменко – 8 очок + 7 підбирань, Ольга Мазніченко – 5 очок + 4 підбирання, Олеся Малашенко – 4 очка + 16 підбирань + 2 передачі, Олександра Чек – 4 очка + 2 підбирання.

В іншому матчі ігрового дня у групі Е Литва поступилася Польщі з рахунком 60-67. Туреччина та Сербія зіграють сьогодні пізно ввечері.