Чемпионат Украины. Обзор матчей 9-го тура

21.12.2010
В суботу, 18 грудня, та в неділю, 19 грудня, відбулися матчі 9-го туру Чемпіонату України з баскетболу серед чоловічих команд.

У групі А «Авантаж-Політехнік» приймав «Кремінь-КНУ», здобувши дві перемоги над командою з Кременчука.

«Авантаж-Політехнік» – «Кремінь-КНУ» 98-94 (24-22, 25-24, 27-22, 22-26)
«Авантаж-Політехнік»: Арабаджи – 27 очок + 3 передачі + 3 перехоплення, Рочняк – 17 очок + 4 підбирання, Михайлов – 16 очок + 3 підбирання, Сайнієв – 13 очок + 6 підбирань, Стрипа – 13 очок + 3 підбирання.
«Кремінь-КНУ»: Хоружий – 19 очок + 5 підбирань + 4 передачі, Овчаренко – 18 очок + 5 підбирань, Зозуля – 16 очок, Жарков – 14 очок, Жук – 13 очок.

Відкривши рахунок після кидка Василя Сайнієва, харків’яни зуміли захопити ініціативу й уже до середини дебютної чверті повели 14:7. Втім, до кінця десятихвилинки гості зуміли відігратися та навіть зрівняли рахунок, і лише Тимур Арабаджи, холоднокровно виконавши штрафні на останніх секундах чверті, дозволив своїй команді піти на першу перерву в ранзі лідера. На початку другого періоду, завдяки п’яти очкам Олексія Жука та влучному кидку Олександра Овчаренка, кременчуцька команда повела +4. Але вже в середині чверті два поспіль триочкові кидки Тимура Арабаджи та Тараса Стрипи дозволили підопічним Валентина Кулібаби відновити паритет. Надалі господарям вдалося утримати кількаочкову різницю в рахунку на власну користь, тож на велику перерву «Авантаж» пішов, лідируючи 49:46.

Третя десятихвилинка минула в рівній боротьбі. В першій її половині переважно лідирували гості, однак харків’яни не відпускали суперника далі, ніж на кілька очок, у другій – вперед вирвався «Авантаж». За дві з половиною хвилини до завершення чверті Тимур Арабаджи організував ривок своєї команди, вдруге за гру поціливши в кошик суперника здалеку. І хоча суттєво відірватися від суперника господарям не вдалося, перед заключною чвертю рахунок становив 76:68 на користь харківського колективу. Більше того, в дебюті десятихвилинки перевага «Авантажу» зросла ще на п’ять пунктів. Подальша інтрига матчу була пов’язана, насамперед, з питанням, чи зуміють гості наздогнати харків’ян. Однак, максимум, на що спромоглися баскетболісти «Кременя», так це скоротити розрив до двох пунктів під кінець гри. Втім, Арабаджи й компанія витримали удар, здобувши врешті-решт перемогу. Відзначимо холоднокровність лідера господарів, котрий до 4-х двоочкових і 2-х триочкових кидків додав 13 реалізованих штрафних із 13-ти спроб. З урахуванням недільної гри цей показник склав, відповідно: 20 із 20-ти штрафних спроб у двох матчах (!).

«Авантаж-Політехнік» – «Кремінь-КНУ» 88-74 (25-21, 23-16, 20-20, 20-17)
«Авантаж-Політехнік»: Арабаджи – 26 очок + 4 передачі, Рочняк – 20 очок + 8 підбирань, Сайнієв – 13 очок + 6 підбирань + 3 передачі, Михайлов – 10 очок + 6 підбирань, Стрипа – 10 очок + 3 підбирання.
«Кремінь-КНУ»: Хоружий – 18 очок + 7 підбирань + 3 передачі, Овчаренко – 10 очок + 7 підбирань + 3 передачі, Жук – 10 очок + 7 підбирань + 3 передачі.

Перша половина матчу вийшла не менш яскравою та напруженою, ніж попередній поєдинок команд. Протягом майже усієї стартової десятихвилинки на паркеті точилася рівна боротьба. І лише під кінець чверті господарі здійснили міні-ривок, який підсумував триочковий Василя Сайнієва – 25:21. Не менш потужно харків’яни провели й кінцівку наступної десятихвилинки (активністю відзначалися все той же Василь Сайнієв і Тимур Арабаджи). Тож на велику перерву команди пішли за одинадцятиочкової переваги «Політехніка». Незважаючи на рівний рахунок третього періоду гри, господарям вдалося зберегти комфортний відрив, а рахунок 68:57, з яким команди підійшли до заключної чверті, яскраво ілюстрував співвідношення сил на паркеті. Двічі протягом завершальних десяти хвилин перевага харківського колективу сягала 18-ти пунктів, врешті-решт втілившись у переконливу перемогу з рахунком 88:74.

У Дніпропетровську відбулося обласне дербі – лідер групи приймав КТУ із Кривого Рогу.

«Динамо» – КТУ 82-79 (19-28, 14-19, 28-14, 21-18)
«Динамо»: Борисенко – 23 очка + 3 підбирання, Щепкін – 15 очок, Шевченко – 11 очок, Євсеєвичев – 9 очок + 6 підбирань + 4 передачі.
КТУ: Мельник – 25 очок + 4 підбирання, Нетреба – 18 очок + 7 підбирань, Савін – 14 очок, Гусаров – 11 очок.

Перший матч між «Динамо» та КТУ підтвердив статус дербі, завершившись бойовою перемогою господарів. Втім, перша половина матчу складалася аж ніяк не на користь «Динамо». Криворізькі баскетболісти вийшли вперед на початку другої хвилини матчу й до кінця стартової чверті довели власну перевагу до дев’яти очок (19:28). Невдалі спроби дніпропетровців бодай наблизитися до суперника призвели до того, що перевага КТУ у другій десятихвилинці зросла, і команди пішли на велику перерву за рахунку 33:47 на користь гостей.

Однак після великої перерви умови на майданчику вже диктували господарі. «Камбек» динамівців розпочав Олексій Борисенко, який у підсумку став найрезультативнішим гравцем своєї команди. Не минуло й трьох хвилин, як перевага КТУ розтанула немов на очах, а після кидка В’ячеслава Денисова лише один пункт відділяв команди одна від одної. Надалі на майданчику точилася рівна боротьба, що втілилася у рахунок 61:61, з яким команди підійшли до заключного періоду. Що цікаво, в рахунку трьох перших чвертей фігурували лише три числа: «14», «19» і «28» – саме таку кількість очок набирали команди в кожній із трьох десятихвилинок. Не менш напруженою видалася й остання чверть, у якій лідер змінювався шість раз, ще шість раз табло фіксувало нічийний рахунок. Однак, саме господарі виявилися холоднокровнішими наприкінці гри – вийшовши вперед після кидка Тимура Євсеєвичева, перемогу супернику динамівці вже не віддали.

«Динамо» – КТУ 88-58 (26-21, 17-9, 25-9, 20-19)
«Динамо»: Борисенко – 23 очка, Щепкін – 13 очок + 4 передачі, Шевченко – 13 очок, Мельниченко – 9 очок.
КТУ: Нетреба – 19 очок + 3 підбирання, Мельник – 17 очок + 7 підбирань, Гусаров – 10 очок + 3 підбирання.

Дебютна чверть другого матчу між «Динамо» та КТУ також подарувала інтригу, адже завдяки активності Антона Мельника (9 очок) та Івана Гусарова (7 очок) гості вели 18:14 за чотири хвилини до кінця періоду. Однак поступово дніпропетровці перехопили ініціативу, завершивши десятихвилинку на власну користь – 26:21. Протягом двох наступних чвертей перевага господарів була беззаперечною, натомість баскетболісти КТУ спромоглися набрати у кожній із них лише по 9 очок. Таким чином, заключний період команди розпочали за рахунку 68:39, визначивши переможця гри заздалегідь. 88:58 на користь «Динамо», яке зберігає лідируючі позиції у групі.

Турнірне становище лідерів

У групі А й надалі продовжує лідирувати «Динамо» (10 перемог/4 поразки). На другу сходинку завдяки двом перемогам над «Кременем-КНУ» піднявся «Авантаж-Політехнік» (9 перемог/5 поразок). «Авіастар-КПУ» – третій (8 перемог/4 поразки).

У групі Б «Тернопіль-ТНЕУ» зазнав двох поразок від «СпортЛіцею».

«Тернопіль-ТНЕУ» – «СпортЛіцей» 41-60 (6-20, 11-21, 9-10, 15-9)
«Тернопіль-ТНЕУ»: Ляшенко – 11 очок + 3 підбирання, Телешко – 10 очок + 3 підбирання, Дяченко – 6 очок + 4 підбирання.
«СпортЛіцей»: Корнієць – 19 очок + 5 підбирань, Горобець – 16 очок + 11 підбирань, Балясников – 12 очок + 7 підбирань.

«Тернопіль-ТНЕУ» – «СпортЛіцей» 59-75 (12-26, 14-13, 13-24, 20-12)
«Тернопіль-ТНЕУ»: Дяченко – 22 очка + 5 підбирань, Козлов – 18 очок, Ляшенко – 9 очок.
«СпортЛіцей»: Федіско – 19 очок + 3 підбирання, Вітецкас – 14 очок + 6 підбирань, Горобець – 9 очок + 7 підбирань, Галинін – 9 очок.

Обидва матчі проходили за схожим сценарієм – здобувши переконливу перевагу за підсумками стартової чверті, гості нарощували її впродовж двох наступних ігрових відрізків, а в останній десятихвилинці дозволяли «Тернополю» дещо скоротити відставання.

«Стріба», у свою чергу, також двічі поступилася «Волиньбаскету».

«Стріба» – «Волиньбаскет» 80-82 (18-27, 19-19, 23-17, 20-19)
«Стріба»: Зелений – 15 очок + 5 підбирань, Єлисевич – 15 очок, Майсурадзе – 12 очок + 7 підбирань, Коршунов – 11 очок + 4 підбирання, Ігнатенко – 10 очок + 5 підбирань.
«Волиньбаскет»: Пелипейко – 19 очок + 3 перехоплення, Білоус – 15 очок, Каляєв – 12 очок, Виноградов – 11 очок + 5 підбирань, Рябінін – 10 очок.

В першому матчі чернівецька «Стріба» у драматичній боротьбі поступилася «Волиньбаскету». Початок звітного поєдинку виявився напрочуд невдалим для господарів майданчика, які з перших хвилин відпустили волинян уперед – 0:7, 2:13… Велика кількість елементарних помилок затьмарила проблиски доволі непоганої гри «Стріби», яка змушена була піти на першу перерву з відчутним відставанням у 9 очок.

В дебюті другої чверті чернівчани скоротили було відставання до 4 очок і мали можливості наблизитися впритул до гостей, але знову на користь «Волиньбаскету» «зіграли» дитячі помилки гравців «Стріби». Попри це, «стрібівці» ще двічі зупинялися на «магічних» ─4 (31:35, 33:37). Проте велику перерву зустріли все-таки з відставанням у 9 очок.

У третій чверті очкові ривки двічі наближали «Стрібу» на відстань до 3-х пунктів від суперників (47:50, 51:54), а одного разу буковинці навіть скоротили відставання до мінімуму (55:56). Але знову не скористалися чудовою нагодою розвинути успіх, а, навпаки, своїми ж помилками збільшували перевагу «Волиньбаскету». Хоча третю чверть «Стріба» все-таки завершила «на колесі» у волинян – 60:63.

В дебюті четвертої чверті чернівецькі баскетболісти вперше в матчі вийшли вперед – 64:63, 66:65. Потім знову відбувся міні-відрив гостей – 66:70. Такий рахунок протримався незвично довго для баскетболу. І цю очкову паузу господарі перервали супер-ривком, який відправив «Волиньбаскет» у своєрідний нокдаун – 76:70. За 2.45 до фінальної сирени «Стріба» вигравала 78:72 і, здавалося, вже не випустить з рук перемогу. Тим більше, що волиняни також почали припускатися необов’язкових помилок. Однак підопічні Олександра Чермака не використали нагоду «добити» суперників, що залишало останнім шанс на порятунок. І вони ним чудово скористалися. Спершу, на 8-й хвилині четвертої чверті, волиняни наважилися на триочковий кидок, скоротивши відставання. А потім, скориставшись «холостою» атакою буковинців, наблизилися до господарів на відстань одного очка – 78:77. У цій нервовій і надзвичайно драматичній кінцівці чернівчани не реалізували один із двох штрафних кидків – 79:77. І вже в наступній атаці гості зрівняли рахунок. Сталася ще одна помилка «стрібівців» в атаці, чим миттєво скористався «Волиньбаскет». «Стрібу» міг урятувати лише влучний дальній кидок, або, що малоймовірно, два з фолом. Гості тактично порушили правила за 4 секунди «із хвостиком» до завершення зустрічі. Дмитро Ігнатенко першим кидком влучив у кошик – 80:82. А потім показав партнерам, що буде свідомо «мазати», аби поборотися за відскік. На жаль, на майданчику не було Володимира Зеленого, котрий, нагадаємо, був кращим за підбираннями серед резервістів Суперліги. Підбирання «стрібівці» виграли, проте одразу ж м’яч вибили в аут. На порятунок залишалося 3 секунди. У метушні після введення м’яча у гру кинути влучно не вдалося. Тож драматична кінцівка завершилася на користь гостей з Волині.

Варто зауважити, що «Стріба» догравала матч далеко не оптимальним складом. Так, Володимир Зелений, якому на додачу суперник розсік обличчя, достроково завершив зустріч через перебір фолів. Юрій Коршунов, у свою чергу, також був змушений закінчити гру раніше через проблему з травмованим коліном, а Віталій Скріпов через травму спини взагалі провів мінімум часу на майданчику. «На уколах» грав також Денис Єлисевич. З недолікованою травмою спини грав Антон Рожков, якому лікарі суворо заборонили брати участь у поєдинках проти «Волиньбаскету».

Денис Єлисевич, гравець БК «Стріба»: «Одразу після гри до мене посипалися повідомлення, в яких друзі, знайомі і просто вболівальники пишуть, що від сьогоднішньої атмосфери – аж «мурашки по шкірі»! Я згідний на всі сто – сьогодні була фантастична підтримка з боку вболівальників та дівчат з групи підтримки! І ми повинні були виграти для них, а не лише для себе або тому, що турнірне становище зобов’язує. Мені ще ніколи не було так приємно грати, як сьогодні! І дуже-дуже-дуже прикро було програти в такій драматичній кінцівці…».

Давид Майсурадзе, гравець БК «Стріба»: «Особисто я, хоч і був серед найрезультативніших у нашій команді, але своєю грою не дуже задоволений. Старався. Але мав забагато втрат м’яча… А щодо результату… Гості нам просто дарували можливості в кінцівці відірватися та забезпечити перемогу, а ми, навпаки, замість того, щоби скористатися цими шансами, втрачали «дурні» м’ячі і, таким чином, відмовлялися від їх «подарунків»!».

«Стріба» – «Волиньбаскет» 65-86 (12-24, 14-24, 17-20, 22-18)
«Стріба»: Кодола – 19 очок, Майсурадзе – 14 очок, Єлисевич – 8 очок + 3 підбирання + 3 передачі, Зелений – 6 очок + 8 підбирань.
«Волиньбаскет»: Пелипейко – 13 очок + 5 підбирань, Білоус – 13 очок + 4 підбирання + 3 перехоплення, Удоденко – 11 очок, Каребін – 9 очок + 6 підбирань.

В неділю повторився суботній початок, коли гості з перших хвилин пішли у відрив. Щоправда, цього разу це відбулося не так швидко, як напередодні. Але, як кажуть, тихіше їдеш – далі будеш: волиняни, не без допомоги помилок «стрібівців», до великої перерви відірвалися на цілих 22 очка (по ходу перевага гостей доходила до 25 очок).

Справу фактично було зроблено. Хоча чернівчани в подібній ситуації, виграючи після першої половини зустрічі в гостях у «Вінницьких Зубрів» 60:46, примудрилися програти. Але такі «номери» не для луцької команди. У третій чверті гості збільшили відрив до 30 очок. І лише наприкінці цієї 10-хвилинки підопічні Олександра Чермака скоротили відставання до 25 очок.

Заключну чверть чернівчани розпочали із двох влучних 3-очкових, що відродило було на якісь миті надію на диво-порятунок. Але… шанс наблизитися на обнадійливу відстань було втрачено. В дусі матчу навіть на останніх секундах чернівчани, володіючи м’ячем, замість того, аби скоротити відставання до 17 очок, навпаки, «подарували» гостям можливість перевищити 20-очковий відрив. І вони цим скористалися.

«Вінницькі Зубри» приймали лідера групи – «Черкаські Мавпи», якому поступилися у двох матчах.

«Вінницькі Зубри» – «Черкаські Мавпи» 74-90 (19-19, 26-27, 11-26, 18-18)
«Черкаські Мавпи»: Близнюк – 18 очок, Цьопич – 18 очок, Ткаченко – 15 очок, Коротков – 14 очок + 4 підбирання, Пархоменко – 11 очок.
«Вінницькі Зубри»: Глєбов – 21 очко, Жужа – 17 очок, Здирка – 12 очок, Бондаренко – 7 очок.

Володимир Холопов, головний тренер БК «Черкаські Мавпи»
«Це була дуже непроста гра для нас. Вінничани доволі пристойно грають на власному майданчику, сьогодні вони атакували з дуже високим відсотком реалізації. По суті, на майданчику точилася майже рівна гра, у третій чверті ми зіграли більш мобільно та самовіддано, що й принесло результат».

«Вінницькі Зубри» – «Черкаські Мавпи» 65-82 (16-26; 18-11; 19-27; 12-18)
«Черкаські Мавпи»: Ткаченко – 18 очок + 8 підбирань, Журжій – 17 очок, Коротков – 16 очок, Насеннік – 13 очок, Близнюк – 8 очок + 9 підбирань.

«Ми добре почали гру, однак у другій десятихвилинці провалилися й дали шанс супернику виграти єдину чверть та майже наздогнати нас. У другій половині ми вже повністю контролювали хід гри. На жаль, на відміну від вчорашнього матчу, не всі гравці зіграли в силу своїх можливостей. В першу чергу, це стосується тих, хто вийшов з лави у другому періоді. Та в нас доволі збалансований склад, і якщо не зіграє один – допоможе інший».

У групі Б «Черкаські Мавпи» впевнено посідають першу позицію (15 перемог/1 поразка). «Волиньбаскет» піднявся на другу сходинку турнірної таблиці (12 перемог/2 поразки). «Вінницькі Зубри» перебувають на третьому місці (10 перемог/6 поразок).

Добавил: Beaver