Чемпионат Украины. Обзор матчей 18-го тура

17.04.2011

Протягом 16-17 квітня відбулися матчі 4-го туру другого етапу (18-го туру) Чемпіонату України з баскетболу серед чоловічих команд.

Матчі за 1-8 місця

«Авантаж-Політехнік» у Харкові дав бій володарю Кубка України.

«Авантаж-Політехнік» – «Черкаські Мавпи» 89-96 (20-14, 10-24, 24-20, 27-23, ОТ 8-15).

«Авантаж-Політехнік»: Арабаджи – 39 очок, Рочняк – 17 очок + 9 підбирань, Михайлов – 12 очок + 3 підбирання, Сайнієв – 10 очок + 4 передачі.

«Черкаські Мавпи»: Коротков – 23 очка, Цьопич – 17 очок + 3 підбирання + 3 передачі, Пархоменко – 17 очок + 11 підбирань, Насеннік – 11 очок + 6 підбирань.

Матч, який став окрасою другого етапу Чемпіонату України, подарував справжню інтригу, завершившись на користь гостей лише в овертаймі. Захопивши ініціативу у стартовій чверті, протягом наступних десяти хвилин підопічні Валентина Кулібаби свою перевагу розгубили, програючи перед великою перервою з рахунком 30-38. Втім, друга половина матчу дозволила Тимуру Арабаджи й компанії наздогнати суперника та зрівняти рахунок. Саме Тимур, який став кращим гравцем матчу, на останніх секундах основного часу реалізував фірмовий триочковий кидок, перевівши гру в овертайм і подарувавши надію своїй команді. А загалом на рахунку переможця конкурсу триочкових кидків Матчу Зірок 2011 р. (нагадаємо, що серед учасників яскравого баскетбольного шоу Тимур був єдиним представником клубу, що не входить до Суперліги) – 39 очок (3/7 двоочкових, 6/11 триочкових, 15/17 штрафних) і 33 бали рейтингу ефективності.

Володимир Холопов, головний тренер БК «Черкаські Мавпи»
«Якщо говорити по грі, то ми мали б вигравати поєдинок в основний час. Проте за кілька секунд до фінальної сирени (коли ми вели +3) була установка фолити, гравець з нею не впорався, й Арабаджи, який видав чудовий матч, забив триочковий. В овертаймі гравці, які залишилися, тримали концентрацію та холоднокровність – і довели гру до перемоги».

«Авантаж-Політехнік» – «Черкаські Мавпи» 73-86 (16-23, 18-29, 23-14, 16-20)

«Авантаж-Політехнік»: Арабаджи – 23 очка + 4 передачі, Ольховський – 13 очок + 8 підбирань, Михайлов – 11 очок + 5 підбирань, Рочняк – 10 очок + 4 підбирання.

«Черкаські Мавпи»: Коротков – 21 очко + 3 передачі, Пархоменко – 18 очок + 11 підбирань + 3 перехоплення, Мякінін – 16 очок + 4 підбирання.

«Після того, як учора дискваліфікуючий фол отримав Віталій Близнюк, ми опинилися в не дуже приємній ситуації. Однак гравці, зрозумівши, що за спиною нікого немає, серйозно згуртувались і показали неймовірну самовіддачу. Хлопці боролися за кожен м’яч і вже з перших хвилин матчу отримали суттєву перевагу. Ми дещо невиразно зіграли в третьому періоді, але, зважаючи на загальну перевагу, це на результаті не позначилося. Поки що не хочу говорити про дострокове чемпіонство, наші прямі конкуренти в цьому турі також виграли дві гри, тому боротьба ще попереду».

«Динамо» провело двоматчеву дуель з «Волиньбаскетом», двічі поступившись гостям.

«Динамо» – «Волиньбаскет» 81-83 (19-20, 16-27, 21-17, 25-19)

«Динамо»: Щепкін – 26 очок, Борисенко – 19 очок + 4 підбирання + 3 перехоплення, Балабан – 14 очок, Шевченко – 13 очок + 4 підбирання.

«Волиньбаскет»: Виноградов – 19 очок + 5 підбирань, Каребін – 16 очок, Білоус – 15 очок, Пелипейко – 11 очок.

«Динамо» – «Волиньбаскет» 73-93 (21-26, 20-18, 15-21, 17-28)

«Динамо»: Дикий – 22 очка + 8 підбирань + 3 перехоплення, Луценко – 18 очок + 3 підбирання, Балабан – 14 очок, Щепкін – 11 очок.

«Волиньбаскет»: Пелипейко – 18 очок + 6 підбирань, Виноградов – 17 очок + 8 підбирань + 4 перехоплення, Білоус – 13 очок.

«Авіастар» здобув дві перемоги над «Пульсаром». Окремо відзначимо другий матч, адже його переможець був визначений в овертаймі.

«Авіастар» – «Пульсар» 78-58 (22-16, 22-15, 17-17, 17-10)

«Авіастар»: Бойко – 24 очка + 5 підбирань, Алексейчик – 13 очок + 5 підбирань, Коняхін – 12 очок + 5 передач + 4 підбирання.

«Пульсар»: Кузьмінець – 14 очок + 9 підбирань, Коров'яков – 13 очок + 10 підбирань + 3 передачі, Артимович – 12 очок + 4 підбирання.

«Авіастар» – «Пульсар» 86-79 (20-20, 21-14, 19-13, 13-26, ОТ 13-6)

«Авіастар»: Коняхін – 31 очко + 10 передач + 6 підбирань, Севастьянов – 14 очок + 5 підбирань + 3 передачі + 3 перехоплення, Алексейчик – 10 очок + 11 підбирань, Єрьомін – 10 очок + 10 підбирань.

«Пульсар»: Сабутський – 33 очка + 11 підбирань, Коров'яков – 20 очок + 9 підбирань, Гусаківський – 9 очок + 7 підбирань + 3 передачі.

На звання центрального матчу другого ігрового дня 18-го туру Чемпіонату України претендує поєдинок між «Авіастаром» і «Пульсаром». Адже його доля, як і підсумок суботньої  гри «Авантажу» й «Черкаських Мавп», була вирішена в овертаймі.

Після стартової чверті, яка минула в рівній боротьбі, «Авіастар» влаштував ривок, ведучи перед заключною десятихвилинкою 60-47. Але пульсарівці не склали зброю і протягом четвертої чверті здійснили майже неможливе – відіграли 13 очок різниці та вийшли вперед – 70-73. І лише влучний триочковий кидок Євгена Коняхіна на останніх секундах дозволив запоріжцям зрівняти рахунок і перевести гру в овертайм. На додаткову десятихвилинку більше сил залишилося в господарів, які й здобули перемогу. Євген Коняхін став кращим гравцем матчу, записавши на свій рахунок дабл-дабл: 31 очко (7/7 двоочкових, 4/13 триочкових, 5/5 штрафних) + 10 передач + 6 підбирань (39 РЕ).

«Кремінь» завдав двох поразок «Вінницьким Зубрам».

«Кремінь» – «Вінницькі Зубри» 104-76 (16-23, 26-8, 34-12, 28-33)

«Кремінь»: Хоружий – 17 очок + 13 підбирань + 3 передачі, Дьогтев – 17 очок, Жарков – 16 очок + 6 підбирань, Загрибельний – 13 очок + 7 підбирань, Спірін – 12 очок, Зозуля – 10 очок + 6 підбирань + 5 передач.

«Вінницькі Зубри»: Глєбов – 28 очок + 14 підбирань, Шиманський – 20 очок + 3 передачі + 3 перехоплення, М'ягкий – 15 очок + 6 передач + 5 підбирань.

«Кремінь» – «Вінницькі Зубри» 96-89 (23-23, 25-19, 19-27, 29-20)

«Кремінь»: Зозуля – 25 очок + 6 підбирань + 3 перехоплення, Загрибельний – 13 очок + 6 підбирань, Степанов – 13 очок + 5 підбирань, Дьогтев – 12 очок, Хоружий – 11 очок + 6 підбирань + 4 передачі, Жук – 10 очок + 10 передач + 3 підбирання.

«Вінницькі Зубри»: Глєбов – 26 очок + 9 підбирань, Здирка – 21 очко + 4 підбирання, М'ягкий – 18 очок + 4 підбирання + 4 передачі, Шиманський – 15 очок + 4 передачі + 3 підбирання.

Турнірна таблиця (1-8 місця)