11.07.2012

Білорусь – Україна 68:60 (19:12; 21:11; 9:16; 19:21)
Білорусь: Веремієнко 20 очок, 10 підбирань; Ануфрієнко 16 очок, 5 підбирань; Тарасова 12 очок; Ліхтарович 10 очок; Троїна 8 очок
Україна: Ягупова 16 очок, 8 підбирань; Курасова 11 очок, 5 передач; Мірчева 10 очок; Альошкіна 7 очок, 8 підбирань; Жержерунова 5 очок, 4 підбирання

Перша половина стартової десятихвилинки пройшла в рівній боротьбі, а в середині чверті за рахунку 8:6 наші баскетболістки дозволили господаркам майданчику здійснити ривок 7:0. На першу перерву команди пішли за рахунку 19:12, а Любов Альошкіна – з трьома фолами. Цікаво, що 10 очок у цій чверті українки набрали з трисекундної зони і ще два – з лінії штрафних кидків.

Друга чверть розвивалася за таким самим сценарієм: спочатку рівна боротьба команд, а потім ривок білорусок 8:0. Вадим Чечуро змушений брати тайм-аут, після якого перші свої очки набирає Олена Жержерунова, а Олександра Курасова робить п’яту результативну передачу. За хвилину до великої перерви перший триочковий у матчі закидає Анастасія Веремієнко, а після тайм-аута Рімантаса Грігаса за 2 секунди до сирени Наталя Ануфрієнко робить рахунок 40:23.

На старті другої половини гри четвертий фол отримала одна з найкращих гравців у складі Білорусі Тетяна Ліхтарович. Свої перші очки набрала Олександра Курасова, у котрої не йшов кидок у першій половині матчу, розігралася й Аліна Ягупова, втім підопічні Вадима Чечуро змогли скоротити відставання лише до 10 очок – 49:39 після третьої чверті.

Ефектний блок Жержерунової, який Олена поставила Анастасії Веремієнко, здавалося, надихнув українок і вони почали скорочувати відставання. Однак досвідчені білоруски не дозволили сильно попсувати нерви собі й своїм уболівальникам, довівши справу до перемоги – 68:60, й оформивши свій вихід на чемпіонат Європи у Франції.

У другому матчі 11 липня збірна Угорщини вдома перемогла команду Ізраїлю – 73:66. Тепер для виходу на чемпіонат Європи українки мають перемогти 14 липня в Южному команду Угорщини.