1.07.2012

Португалія – Україна 42:55 (10:15, 9:10, 14:13, 9:17)
Португалія: Олівейра 8 очок; Фрейташ 8 очок; Філіпе 8 очок; Да Сілва 7 очок, 7 підбирань
Україна: Ягупова 17 очок, Альошкіна 12 очок, 11 підбирань; Жержерунова 9 очок, 6 підбирань; Покойова 9 очок, 4 підбирання; Курасова 5 очок

Національна жіноча команда України в Португалії провела черговий матч відбіркового турніру на чемпіонат Європи 2013 року. На відміну від матчу між цими командами, що відбувся в Україні, початок поєдинку проходив у рівній боротьбі. Після того, як рахунок став 7:7, збірна Португалії протягом п’яти з половиною хвилин не могла вразити кошик українок. Утім, наші дівчата за цей час не вельми відірвались у рахунку. Підсумок першої чверті – 10:15.

Друга десятихвилинка виявилася ще менш результативною – 9:10. За стартові дві хвилини третьої чверті Ана Олівейра набрала 8 очок поспіль, і рахунок матчу став нічийним – 27:27. Завдяки влучним кидкам Аліни Ягупової та Любові Альошкіної українки змогли завершити лідерами і третю чверть – 33:38.

До середини четвертої десятихвилинки Ягупова і Альошкіна збільшили перевагу нашої команди до 10 очок. А ще через дві хвилини Аліна набрала 8 очок поспіль, вирішивши долю матчу на користь своєї команди – 42:55. Наша збірна повертається з турне за маршрутом Україна - Угорщина – Португалія – Україна зі стовідсотковим результатом.

У другому матчі 30 червня збірна Угорщини вдома завдала першої поразки лідеркам групи «А» команді Білорусі – 62:59. Наразі Білорусь має 9 очок, Україна та Угорщина по 8, Ізраїль – 6, Португалія – 5.

Наступний поєдинок збірна України проведе в Южному 4 липня проти команди Ізраїлю.