28.06.2012

Угорщина - Україна 73:78 (27:19; 12:24; 19:15; 15:20)

Угорщина: Хорті 18 очок, 9 підбирань; Кюглей 16 очок; Хонті 14 очок, 4 підбирання, 6 передач; Раксани 10 очок; Нагі-Буйдосо 7 очок

Україна: Ягупова 27 очок, 4 підбирання; Альошкіна 22 очки, 5 підбирань; Панченко 8 очок, 3 передачі; Курасова 7 очок, 3 передачі; Цекова 6 очок

Національна жіноча збірна України провела черговий матч відбіркового турніру на чемпіонат Європи 2013 року. Українки грали на виїзді з командою Угорщини. Перші три хвилини матчу пройшли в рівній боротьбі. Після чого за рахунку 6:5 господарки майданчику здійснили ривок 6:0. Аліна Ягупова, набравши 5 очок поспіль, вирівняла становище. Втім, угорки не збавили обертів, перша чверть завершилася за їхньої переваги - 27:19.

Друга десятихвилинка розпочалася з ривка гостей 7:0. Після чого лише за одну хвилину ігрового часу команди закинули чотири триочкових: у українок відзначилися Аліна Ягупова та Анна Покойова, у суперниць - Крістіна Раксани. Після бенефісу Ягупової розпочався бенефіс Любові Альошкіної - Люба закинула двоочковий, потім 2+1, а на десерт реалізувала дальню спробу, таким чином набравши 8 очок поспіль. Як і в попередньому матчі Альошкіна знову вперше вивела свою збірну вперед - 35:37. Почин свого центрового підтримали нестримна цього вечора Аліна Ягупова та Олександра Курасова - українки здійснили ривок 12:2, і тренер угорок Стефан Світек змушений взяти тайм-аут, під час якого він зміг повернути своїх дівчат в гру - 39:43 перед великою перервою.

Наші дівчата не віддавали лідерства майже до завершення третьої чверті, за півтори хвилини до сирени рахунок став 53:52, після чого команди ще кілька разів виходили вперед, а десятихвилинка завершилася нічийним рахунком - 58:58. У четвертій десятихвилинці вболівальники продовжили насолоджуватися бенефісом Альошкіної та Ягупової: Любов на початку чверті принесла своїй команді 6 очок поспіль, Аліна творила дива на майданчику, записуючи на свій рахунок блок-шот, підбирання і два очки впродовж лічених секунд. Завершення матчу виявилося не для людей зі слабкими нервами, наші ж дівчата показали на майданчику справжній бійцівський характер: у вирішальні секунди Тетяна Панченко реалізувала надважливий триочковий, а Любов Альошкіна чотирма очками поспіль встановила остаточний рахунок гри - 73:78. Україна здобула дуже важливу виїзну перемогу.