вверх  обратно

Життя після Буртта

27.04.2012
iSport.ua пропонує своїх кандидатів на позицію легіонера в національній збірній Україні.

Вже зовсім скоро, через три з половиною місяці, національна збірна України розпочне свій шлях у відбірковому турнірі до Євробаскету-2013 в Словенії. Місяцем раніше ми дізнаємося вибір Майка Фрателло - список гравців, які готуватимуться до відбору. За нашою старою традицією за кілька тижнів до оголошення складу у вболівальницьких колах почнуться дебати про доцільність виклику того чи іншого виконавця. Традиція останніх років - обговорення кадрового дефіциту на позиції розігруючого. Традиція останнього літа - доцільність натуралізації виконавця цього амплуа.

Здається, Євробаскет-2011 зняв всі питання щодо того, чи потрібна збірної Україні натуралізація. Стівен Бертт міг бути далеко не ідеальним, однак, щонайменше, він був людиною, яка не шукав партнера при першій зустрічі з суперником і міг взяти гру на себе. Правда, над ефективністю цього "взяття" тренерському штабу збірної ще належить попрацювати.

Необхідність допомоги легіонера ще більш очевидна при погляді на нинішній український сезон. На відміну від минулого, коли по ходу чемпіонату зійшли зірки Артема Сліпенчука і Павла Буренко, цей сезон нових пристойних виконавців на позиції розігруючого нам не подарував. Більше того, ті, хто сяяли в минулому сезоні, загубилися в своїх нових клубах і знаходяться там на других-третіх ролях. Додамо до цього абсолютно неясні кар'єрні перспективи Дениса Лукашова і отримаємо дуже сумну ситуацію. Чи не єдиним гідним українським розігруючим у всьому чемпіонаті був Артем Буцький, проте виклик 31-річного захисника запорізького Ферро в національну збірну виглядає малореальним.

А тут ще й наспів сюрприз у вигляді демаршу Стівена Бьортта. Звичайно, хтось може сказати, що розрив захисника з Дніпром не означає того, що перед Стівеном закриті двері в національну збірну, проте всі ми розуміємо зв'язок дніпропетровського клубу та Федерації баскетболу України, яка формально відповідає за запрошення гравців у збірну. До того ж, на наш погляд, ми все одно потребували зміні основного легіонера національної команди.

Звідси і дозріла ідея подібного матеріалу. Дозріла давно, проте зараз, за два місяці до оголошення розширеного складу національної команди, він як ніколи актуальний. У своєму виборі ми керувалися суто ігровими характеристиками кожного з претендентів, а також його "заігранностью" за інші національні збірні. Можливо, жоден із запропонованих нами виконавців не захоче захищати кольори збірної України чи будь-якої іншої команди - він захоче відпочити після важкого клубного сезону. Але, як відомо, на літньому ринку маса гравців, які не проти заробити в національній команді будь-який з європейських країн і України винятком не є. До того ж, дивлячись на збірну Азербайджану, якій за короткий період вдалося зафрахтувати під свої кольори двох гравців найвищого класу - захисника Реала Джейсі Керролла і форварда Валенсії Ніка Канер-Часу - виникає питання: чим ми гірші?

[b]Андре Коллінс[/b]
[b]Вік:[/b] 29 років
[b]Клуб:[/b] Казерта (Італія)
[b]Колишні професійні клуби:[/b] Феррара, Італія (2006-2009), Віртус Болонья, Італія (2009/10), Скаволіні Пезаро (2010/11)



[b]Статистика цього сезону:[/b]
13,7 очків, 3,0 підбора, 5,0 передач в чемпіонаті Італії.

Почнемо з цілком бюджетних варіантів, до яких саме належить досвідчений розігруючий італійської Казерта Андре Коллінс. Всю свою європейську кар'єру Андре провів в італійських клубах не самого високого штибу, однак скрізь демонстрував стабільні снайперські якості і непогані вміння організатора.

Цей сезон - чи не найкращий кар'єрі Коллінса. Незважаючи на те, що Казерта здала свої позиції в порівнянні з минулими роками, особисто Андре тільки додає, видаючи хороші матчі один за одним. Так, в поєдинку проти Монтепаскі Коллінс вдалося накидати 23 очки і зробити 9 передач - хороший показник як для матчу з чемпіоном. За сезону він записав на свій рахунок три дабл-дабл, роблячи більше 10 передач за гру. Загалом, для равнозачной заміни Стівену Бертт згодиться цілком. Але, напевно, не більше того.

[b]Ріккі Хікмен[/b]
[b]Вік:[/b] 25 років
[b]Клуб:[/b] Скаволіні (Італія)
[b]Колишні професійні клуби:[/b] Отопені, Румунія (2007/08), Гіссен, Німеччина (2008/09), Лахті, Фінляндія (2009/10), Монферрато, Італія, Серія Б (2010/11)



[b]Статистика цього сезону:[/b]
16,0 очків, 3,0 підбора, 2,9 передач в чемпіонаті Італії

Хікмен - омолодження і трохи якісніша версія Коллінса. Ріккі веде до вершин четверту команду цього італійського сезону - Скаволіні. MVP першого італійського дивізіону минулого сезону піднявся на новий рівень і поки що виглядає на ньому дуже здорово. Продовжуючи порівнювати Хікмена і Коллінса, скажемо, що Ріккі більше тяжіє до особисто завершення кидкових ситуацій, ніж до гри на команду. Це, власне кажучи, простежується по його статистикою: 2,9 передачі за гру - не найвищий показник. Зате в наявності відмінний відсоток реалізації видали і ще більш хороший - з середньої дистанції. Мінуси Хікмена очевидні - схильність до індивідуалізму, молодість, відсутність досвіду виступів на найвищому рівні. Втім, з останнім Ріккі незабаром розбереться. В цей же момент його ринкова вартість зросте мінімум у півтора рази. Тому діяти, при бажанні, коштує зараз.

[b]Тайріс Райс[/b]
[b]Вік:[/b] 24 роки
[b]Клуб:[/b] Ліетувос Рітас (Литва)
[b]Колишні професійні клуби:[/b] Паніоніос, Греція (2009/10), Артланд Драгонс, Німеччина (2010/11)




[b]Статистика цього сезону:[/b]
10,2 очка, 1,5 підбору, 4,3 передач в чемпіонаті Литви;
11,1 очка, 1,5 підбору, 4,7 передач в Єврокубку;
13,9 очка, 1,5 підбору, 4,3 передач в Єдиній лізі ВТБ.

Американський захисник швидко став одним з лідерів Ліетувос Рітас і вже дослужився до інтересу з боку тель-авівського Маккабі. Райса запрошували до Вільнюса як альтернативу Александар Рашічу, а вийшло, що Тайріс виявився сильнішим за свого опонента як перший номер.

"Сімка" Рітас не боїться йти на кільце - це, мабуть, його головна відмітна риса. Райс постійно загострює ситуацію: будь то кидок, або прохід, або гарна гостра передача. У Тайріс непоганий баланс швидкості і стрибучості: до зірок не відлетить, але від суперника відірветься. Та й для гарного плеймейкера важливо, коли ноги не випереджають голову. Мінуси - не зовсім стабільний дальній кидок і середня навченість до суворих реалій європейського баскетболу з його зонної захистом, жорстким пресингом і іншими "радостями" югославської школи. Втім, немає сумнівів в тому, що Александар Джікіч всі ці моменти поправить і зовсім скоро Райс вийде на новий рівень. Тут-то ми і можемо його підстерегти ...

[b]Домінік Джеймс[/b]
[b]Вік:[/b] 26 років
[b]Клуб:[/b] Партизан (Сербія)
[b]Колишні професійні клуби:[/b] Мерсин, Туреччина (2009/10), Лукойл Академік, Болгарія (2010/11), Аріс, Греція (жовтень 2011 - лютий 2012)



[b]Статистика цього сезону:[/b]
14,5 очків, 2,1 підбора, 4,1 передач в чемпіонаті Греції;
8,3 очків, 1,7 підбора, 3,6 передач в чемпіонаті Сербії;
13,3 очків, 1,3 підбора, 4,0 передач в Адріатичної ліги.

Зліт випускника університету Маркетт був стрімким. Джеймс скористався своїм шансом закріпитися в хорошому європейському чемпіонаті і одразу став лідером грецького Аріса. По ходу сезону у Аріса трапився фінансову кризу, команда зазнала величезні проблеми з грошима, і Джеймс спокусився першого пристойного пропозицією за кордону, виїхавши до Сербії.

В Партизані - найвідомішої кузні плеймейкерскіх кадрів для команд вищого рівня - Джеймс відразу став одним з лідерів. Домінік встигає і на себе пограти, і "великих" обслужити - по-іншому в цій команді ніяк. Американця виділяє чудовий атлетизм і непогане, як для його віку, вміння приймати рішення на швидкості. Кидок не зовсім ідеальний, однак у потрібний момент Джеймс забити може. Бажання засвітитися на вищому рівні в нього, здається, хоч відбавляй, тому кандидатура захисника Партизана бачиться цілком робочою.


[b]Патрік Беверлі[/b]
[b]Вік:[/b] 23 роки
[b]Клуб:[/b] Спартак Санкт-Петербург (Росія)
[b]Колишні професійні клуби:[/b] Дніпро, Україну (2008/09), Олімпіакос, Греція (2009/10)



[b]Статистика цього сезону:[/b]
16,1 очків, 5,9 підбора, 5,1 передач в чемпіонаті Росії;
13,8 очків, 4,2 підбора, 3,7 передач в Єврокубку;
13,1 очків, 5.4 підбираннь, 4,4 передач в Єдиній лізі ВТБ.

Добрий знайомий здебільшого укаінскіх вболівальників за пост-дніпропетровський етап своєї кар'єри зробив багато чого. Був обраний на драфті, спробував свої сили в зірковому складі Майамі Хіт, не закріпився в Олімпіакосі. Втім, варто було Патріку повернутися ближче до наших краях, як він розцвів. Беверлі - безумовний лідер пітерського Спартака, свіжоспечений MVP Єврокубка і просто захисник найвищого рівня. Із загального ряду Беверлі виділяють атлетизм і величезна швидкість - він може піти практично від будь-якого суперника і ніколи не побоїться полізти під щит. Додав Патрік і в кидкової відношенні - точно вистрілити здалеку він цілком здатен. Головний мінус Беверлі - невизначеність з його позицією. По суті, Патрік є розігруючим, однак той же Юре Здовц часто вважає за краще використовувати американця в парі з цим плеймейкером Іотамом Хальперін, що лише підвищує ефективність командних дій. Та й набір навичок у Беверлі, чесно кажучи, безумовно для другого номера. До того ж, як вдалося з'ясувати нашим колегам, з України у захисника Спартака пов'язані не найкращі спогади - Дніпро до сих пір має перед ним заборгованість. Про зв'язок дніпропетровського клубу і збірної ми вже згадували вище ...

[b]Дорон Перкінс[/b]
[b]Вік:[/b] 28 років
[b]Клуб:[/b] Канту (Італія)
[b]Колишні професійні клуби:[/b] Ольденбург, Німеччина (2006/07), Брі, Бельгія (2007/08), Маккабі Хайфа, Ізраїль (2008/09), Маккабі Тель-Авів (2009-2011).




[b]Статистика цього сезону:[/b]

10,7 очків, 6,5 підбора, 3,8 передач в чемпіонаті Італії;
10,0 очків, 7,5 підбора, 5,5 передач в двох матчах Євроліги.

Ще рік тому Перкінс однозначно входив до трійки кращих перших номерів Європи. Важка травма і складне відновлення автоматично викреслили Дорона з цього переліку. Перкінс повернувся, причому відразу на високий рівень - у стан одного з лідерів італійського баскетболу, Канту.

Клас Дорона видно неозброєним оком. У баскетболі Перкінс вміє практично все: він чудовий захисник, він здорово веде гру, він може вирішувати епізоди в поодинці. Однак у нашому випадку екстра-клас гравця, скоріше, мінус, ніж плюс. По-перше, Перкінс не настільки голодний до баскетболу, по-друге - його апетити можуть бути досить високими, що для нашої федерації, що працює за принципом "Навіщо платити більше?", Може бути цілком важливо. З іншого боку, підписання Перкінса - це знак класу, який миттєво підніме нашу команду в очах всієї Європи. Про це забувати не варто.

[b]Ейсі Лоу[/b]
[b]Вік:[/b] 27 років
[b]Клуб:[/b] Олімпіакос (Греція)
[b]Колишні професійні клуби:[/b] Атланта Хоукс, НБА (2007-2009), Голден Стейт Уорріорс (жовтень 2009, 2010/11), Шарлотт Бобкетс (2009/10), Мемфіс Грізліс (листопад-грудень 2010), Партизан, Сербія (жовтень-грудень 2011)



[b]Статистика цього сезону:[/b]
9,2 очків, 1,9 підбора, 2,5 передач в Адріатичної ліги
6,6 очків, 1,3 підбора, 1,6 передач в чемпіонаті Греції
12,7 очків, 2,1 підбора, 3,4 передач в Євролізі за Партизан
6,2 очків, 1,5 підбора, 2,4 передач в Євролізі за Олімпіакос

Захисник з непоганим досвідом гри в НБА переїхав до Європи цього літа, воспользовашісь локаутом. Не зовсім зрозуміло: чи то Сербія не прийняла Лоу, чи то сам Ейсі не прийняв Партизан, але в Белграді захисник не затримався. Лоу відверто невиразно почав сезон Євроліги, потім "розкотився", але його зусиль для виведення сербів в наступний етап не вистачило. В середині сезону Лоу прийняв пропозицію з Греції і поїхав на допомогу Олімпіакосу. Спершу цей хід Душана Івкович здавався повною авантюрою: як могла людина, яка не заграв в Сербії, показувати рівень в Греції? Однак досвідчений Дуда все знав.

За короткий час Ейсі показав, за що носив статус гравця НБА. Головна заслуга Лоу - розвантаження плечей Вассіліс Спануліс, який з легким серцем вирушив на рідну "двійку", віддавши своєму колезі кермо управління грою. Лоу - кращий гравець нашого списку за вмінням організувати гру. Саме такий, загалом, збірної Україні і потрібний. Він не має надшвидкість або надзвичайного атлетизму, проте дуже розумний і прекрасно бачить майданчик. При необхідності, що логічно, може завершити атаку кидком з середньої або дальньої дистанції. Головний мінус кандидатури Ейсі - можливо великі фінансові запити і небажання залишатися в Європі після закінчення свого першого внеамеріканского сезону.

бонус

[b]Ренді Калпеппер[/b]
[b]Вік:[/b] 23 роки
[b]Клуб:[/b] Ферро-ЗНТУ (Україна)
[b]Колишні професіонали клуби:[/b] -



[b]Статистика цього сезону:[/b]
21,1 очків, 2,5 підбора, 3,7 передач в чемпіонаті Україні.

Натуралізація лідера запорізького Ферро - найпростіший крок з тих, на які могли б вирішитися у Федерації баскетболу України. Ренді Калпеппер провів феєричний сезон в Україну, а при його натуралізації ФБУ принаймні не доведеться нікому пояснювати, що таке Україна. Захисник Ферро може стати для нашої збірної таким собі Стівеном Бертт № 2 з поправкою на значно менш склочний характер. У порівнянні з екс-гравцем Дніпра, Калпеппер виглядає мало не ангелом во плоті.

З іншого боку, ігровий стиль Ренді дуже вже специфічний і ніхто не знає, не загубиться він під жорстким пресингом умовних хорватських захисників. Та й з точки зору командою ігри, Калпеппер бачиться не найкращою кандидатурою для того ж Майка Фрателло. Саме тому Ренді і проходить по категорії "бонус". У матчах за збірну він навряд чи буде виглядати гірше, ніж Стівен Бертт, посилити їм українську команду, можливо, простіше за все, але, як відомо, простота далеко не завжди означає якість.

З іншого боку, враховуючи вік гравця, напевно в майбутньому він буде тільки прогресувати. І зовсім не хотілося б потім кусати логтей, думаючи про те, як Україні могла упустити такого класного виконавця.

За матеріалом https://isport.ua/basketball/eurobasket/news/199257.html
Добавил: MihaskoIF
0
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.